E-Mail

info@bamen.com.tr

Çalışma Saatleri

08:30 - 17:30

Bamen Hakkında

single-09
Biz Kimiz?

Bamen Hakkında

2002 yılında faaliyete geçen BAMEN, trendler konusunda global sektöre yön veren, müşteri odaklı bakış açısı ile çevreye duyarlı; ham ve boyalı iplik üreten dünyanın önemli tekstil firmalarındandır.

BAMEN kurulduğu tarihten itibaren kısa sürede kapasitesini genişletip, son teknolojik yatırımlar ile makine parkurunun güncelliğini koruyarak kaliteden ödün vermeden üretim yapmaktadır.

Her zaman en iyi olmayı ilke edinen firmamız, dinamik ve ekip çalışmasını rehber alan bir anlayışa sahip uzman kadrosu ile ileri teknolojiye sahip laboratuvarlarında geliştirdiği yeni ürünler ile de tekstil sektöründe öncü olmaya devam etmektedir. 

BAMEN belirlediği misyon doğrultusunda; kaliteyi yaşam felsefesi olarak benimseyerek ipliğe değer katar, sürekli gelişmeye açıktır ve ileri teknolojiyi kullanarak uluslararası standartlarda üretim yapmaktadır.

Türk tekstilini dünyada söz sahibi yapmayı hedefleyen BAMEN, sektörde önemli bir konuma gelerek küresel organizasyonun, bileşenlerinin entegrasyonunun ve optimizasyonun sağlanmasını hedefleyerek faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Üretim Tesisleri

Satış ofisi İstanbul’da bulunan BAMEN boyahane üretim tesisi 5 bin metrekare kapalı, 9 bin metrekare toplam alan üzerine kurulmuştur. Güçlü üretim kapasitesi sayesinde, yılda ortalama 3.6 milyon kg civarında boyalı iplik üreterek, tekstil ihracatında yükselmeye devam ederek yurt dışında ses getirmeye devam etmektedir.

Pazar ve Müşteri Odaklılık

‘Müşteri Odaklılık’, Bamen’ in kazan kazan felsefesinden hareketle topluma ve işine saygılı olma ilkesinin bir parçasıdır. Alanında uzman kadrosu ile sıfır sorun politikası çerçevesinde uğraş gösteren Bamen, müşteri memnuniyeti anketleriyle mevcut durumunu ölçmekte ve memnuniyeti artırmaya yönelik planları hayata geçirmektedir.

Bamen ‘istikrarlı ve dengeli büyümeyi’ sürekli gelişmeye açık olmakla sağlar. Bu bakış açısı ile her yıl pazarın üzerinde bir satış performansı göstererek; pamuk, bambu, viskon, modal, tencel, yün, kaşmir ve polyester başta olmak üzere geniş ürün gamı, satış sonrası sağladığı hizmetler ve sıfır sorun politikasıyla rakiplerinden ayrılmakta; sadece yurt içinde değil, yurt dışı pazarlarında da etkin olmak amacıyla çıkılan bu yolda İtalya’dan, Litvanya’ya, Almanya’dan Rusya’ya çeşitli dünya ülkelerinde faaliyet göstererek, ulusal ve uluslararası birçok seçkin firmayla partnerlik yapmaktadır.

Bamen İpliğini direkt ve endirekt olarak kullanan, kaliteye önem veren, dünya çapında küreselleşmiş çoğu markanın, onaylı alt tedarikçisi olup aşağıda sıralanan markaların boyalı iplik üretimlerini yapmaktadır.


Marks & Spencer, LC Waikiki, H&M, Adidas, Puma, Versace , Tommy Hilfiger, Lacoste, Nike, U.S. Polo, Decathlon, Zara, Pull and Bear, Oysho, Bershka, Calzedonia, Hugo Boss, Gant, Marc O’polo, Ralph Lauren gibi tekstil sektörünün devleri ile çalışarak, kalite ve hizmet çıtasının yükselmesini sağlamaktadır.

Bamen, tüm faaliyetlerini ‘kalite’yi ön planda tutarak gerçekleştirme ilkesinden hareketle, 2014 yılının başından itibaren tüm paydaşlarının mutluluğunu hedefleyen bir kurumsallaşma ve yönetim modeli olan EFQM Mükemmellik Modelini benimseyerek çalışmalarını sürdürmektedir. Amaç, hissedarları,müşterileri, çalışanları ve toplumu mutlu edebilecek sonuçlar ortaya çıkartmak, kalite yolculuğunda ‘öncü’ olmak ve yol gösterici rolünü üstlenmektir.

Paydaşlarının mutluluğunu hedefleyen ve ‘kalite’yi yaşam felsefesi olarak benimseyen Bamen, kuruluşundan bugüne birçok prestijli ödüle layık görülmüştür.

Tarihçemiz

2000

Şirket Kuruluşu

2005

ISO kapsamında Kalite Belgelerinin Alınması

2007

Selülozik elyaflardan yapılan karışımlarla üretime geçildi. ( bambu ,viskon, modal v.s.)

2008

İstanbul Ofisin açılması.

2009

İplik Boyahanesinin faaliyete geçmesi.

2010

Yalın üretim sistemine geçiş
Kaizen projelerine başlanması
Üniversite ile yapılan işbirliği neticesinde Santez projesinde kapsamında etkin iş birliği sağlanması

2011

Türkiye de ilk bin şirket arasına girilmesi

2012

Sıcak su ve elektrik ihtiyacımızı karşılaması amacıyla hepsinin bir arada üretildiği Co-jenerasyon tesisinin otoprodüktör lisansı ile üretime geçmesiyle piyasadan serbest olarak elektrik alınmaya başlanması
5S sisteminin başlatılması
1. İşletme hattımızda sentetik elyafların ve karışımlarının çalışılması için klima santralı yatırım yapılarak bu konuda ilk adım atıldı.Bu kapsamda harman hallaç hattının bir bölümü klima santrali ile ayrıldı
Ulusal Pamuk Konseyi Üyeliği
BCI üyeliği

2013

Kalder üyeliği
Boya terbiye komple otomasyona geçilmesi

2014

TGSD üyeliği

2015

Tubitak YSA

2017

Tubitak Pamuk Yün
Termosoft ve Draymax ürünleri